ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821357
*
nr 782 1357
Spegel
Blyglas, 100x150
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 19:47:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 18:40:05
1
650 kr
6/10 02:41:00
1
1.200 kr
6/10 09:04:24
2
400 kr
6/10 09:04:47
2
500 kr
8/10 12:46:29
3
600 kr
8/10 12:46:43
3
700 kr
8/10 12:46:51
3
800 kr
8/10 12:46:58
3
900 kr
8/10 12:48:37
3
1.000 kr
8/10 12:48:46
3
1.200 kr
8/10 12:49:00
3
1.300 kr
8/10 13:10:35
1
1.500 kr
8/10 16:41:15
4
1.500 kr
8/10 16:42:24
4
1.600 kr
8/10 19:32:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 782 1357
Spegel
Blyglas, 100x150
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 18:40:05 | 1 | 650 kr |
6/10 02:41:00 | 1 | 1.200 kr |
6/10 09:04:24 | 2 | 400 kr |
6/10 09:04:47 | 2 | 500 kr |
8/10 12:46:29 | 3 | 600 kr |
8/10 12:46:43 | 3 | 700 kr |
8/10 12:46:51 | 3 | 800 kr |
8/10 12:46:58 | 3 | 900 kr |
8/10 12:48:37 | 3 | 1.000 kr |
8/10 12:48:46 | 3 | 1.200 kr |
8/10 12:49:00 | 3 | 1.300 kr |
8/10 13:10:35 | 1 | 1.500 kr |
8/10 16:41:15 | 4 | 1.500 kr |
8/10 16:42:24 | 4 | 1.600 kr |
8/10 19:32:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58